Gonty drewniane


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma EkoDachPol zajmuje się również produkcją oraz sprzedażą tradycyjnych gontów drewnianych pióro – wpust, łupanych maszynowo.

Gonty drewniane i wióry są wdzięcznym materiałem do krycia dachów, można je ułożyć na każdym dachu, nawet o bardzo skomplikowanym kształcie. Oryginalnie prezentują się na dachach tradycyjnych domów drewnianych oraz dworków, jak również w zastosowaniu w nowoczesnej architekturze.

Oferujemy sprzedaż standardowych gontów o wymiarach:
długość 60 cm
szerokość 10 cm
grubość 2,5 cm

Rodzaj drewna: świerk, osika.

Ile lat wytrzyma gont drewniany?

Trwałość gontów drewnianych może się różnić w zależności od jakości drewna, warunków klimatycznych oraz sposobu wykonania pokrycia dachowego. Ogólnie jednak, przy odpowiedniej konserwacji i ochronie przed wpływem czynników atmosferycznych, gonty drewniane mogą wytrzymać ok 40 lat. Warto jednak regularnie sprawdzać stan pokrycia dachowego i przeprowadzać konserwację, aby przedłużyć jego trwałość i zachować estetyczny wygląd.

Czym najlepiej zabezpieczyć gont drewniany?

Gont drewniany jest materiałem, który wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce, wiatr i wilgoć, aby zachować swoją trwałość i estetykę. Istnieje kilka sposobów, aby zabezpieczyć gont drewniany, w zależności od preferencji użytkownika oraz warunków atmosferycznych, w których dach będzie się znajdował.
Oto kilka sposobów na zabezpieczenie gontu drewnianego: impregnacja, lakierowanie, ochrona bejcą, olejowanie

Dachówka modrzewiowa


Firma EkoDachPol chcąc sprostać oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających klientów zajmuje się importem dachówki modrzewiowej, łupanej ręcznie.

Dachówka wykonana jest z modrzewia syberyjskiego, klasy pierwszej, bezsęcznej.
Jest to szlachetny oraz długowieczny materiał na pokrycie dachu. Szczególnie doceniany w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz innych krajach Europy Zachodniej.

Dachówka modrzewiowa jest doskonałym materiałem budowlanym nie tylko ze względu na jej właściwości mechaniczne, lecz również z powodu wyglądu – pokrycie dachu lub ścian spełnia wysokie wymagania estetyczne. Kawałek natury, jej miękkie i ostre linie, srebrno – szary kolor harmonijnie wtapiają się w krajobraz zapewniając strukturę wyjątkowym urokiem.

Dachówki osikowe


Dranica

Zajmujemy się również sprzedażą dachówki osikowej łupanej ręcznie – dranicy.


Karpiówka

Sprzedajemy także dachówkę osikową – karpiówkę, struganą maszynowo.