Sauny drewniane


Korzenie gorących beczek oraz saun pochodzą z Japonii oraz Chin gdzie od wieków używano tego rodzaju saun zewnętrznych. W obecnych czasach coraz więcej miłośników możemy znaleźć w krajach skandynawskich, Rosji jak również w Europie.

Sauny drewniane - wolnostojące w formie leżącej beczki kąpielowej to nowość oraz dosyć niespotykana rzecz na rynku polskim. Sauna przybiera formę leżącej beczki, jej użytkowanie niczym nie różni się od użytkowania tradycyjnej sauny z bala. Każda sauna jest w pełni wyposażona oraz przygotowana do użytkowania. Sauna beczkowa jest wykonana z bala o grubości 400 mm ze świerka, pokryta gontem bitumicznym. Średnica sauny 220 cm, długość uzależniona od potrzeb klienta. Pokój sauny standardowy o długości 250 cm wyposażony w piec HARVIA oraz ławki.

Sauna w zależności od długości posiada rozmieszczenie:
250 cm = sauna
300 cm = 250 cm sauna + 50 cm taras
400 cm = 250 cm sauna + 100 cm przebieralnia + 50 cm taras
500 cm = 250 cm sauna + 200 cm przebieralnia + 50 cm taras

Całość profesjonalnie zmontowana oraz gotowa do użytku!
Jesteśmy w stanie wykonać saunę w formie leżącej beczki według indywidualnych potrzeb klienta!

Gorące beczki kąpielowe - Hot Tub


Gorąca beczka wyposażona jest w:
beczka z drewna (4-10 osobowa)
pokrywa drewniana wykonana z dwóch elementów
ławki, burty
piec wewnętrzny lub zewnętzrnyze stali nierdzewnej
rura kominowa ze stali nierdzewnej
schodki–drabinka wejściowa
szufelka do wyciągania popiołu

Gorąca beczka w całości wykonana jest z drewna. W środku beczki zanurzone są ławeczki. Beczka wyposażona jest w piec ze stali nierdzewnej do podgrzewania wody, który umożliwia kąpiel na zewnątrz bez względu na porę roku. Saunę japońską można używać cały rok, lecz największą przyjemność sprawia kąpiel w zimie przy niskiej temperaturze oraz prószącym śniegu. Bania sprawdza się także znakomicie w lecie, kiedy może służyć do ochłody, a także do miłego spędzania czasu wieczorem kiedy robi się chłodniej.
Udowodnione jest naukowo, iż po skorzystaniu z sauny zewnętrznej u człowieka rozwija się umysł, pojawia się uczucie świeżości oraz rześkości . Skóra człowieka jest odmładzana, a organizm nabiera siły! Lekarze potwierdzają też, iż korzystanie z zewnętrznej bani kąpielowej poprawia przemianę materii, zwiększa odporność na różnego rodzaju choroby, a przede wszystkim poszerza naczynia krwionośne dzięki czemu poprawie obieg krwi oraz zaopatrywanie narządów w tlen. Gorące banie są przede wszystkim polecane dla tych, którzy z trudem znoszą wysoką temperaturę saun zamkniętych.

Użytkowanie bani:

Zakupioną - nową banię trzeba po brzegi napełnić wodą. Początkowo woda będzie przesączać się między deseczkami, lecz po 1-2 dniach nabrzękania, bania nabrzęka, staje się szczelna i jest gotowa do użytkowania. Przygotowując się do kąpieli zalecane jest napełnianie bani wodą, pozostawiając około 20 cm pustkę od góry, aby nagrzana woda nie wylewała się gdy ludzie wejdą do bani. Woda do temperatury 40 st.C nagrzewa się w ciągu 2-4 godzin w zależności od panującej temperatury powietrza za zewnątrz.
Przed wejściem do bani zalecana jest kąpiel pod prysznicem aby woda dłuższy czas pozostała czysta. W ciepłych porach roku banię zaleca się pozostawiać wypełnioną wodą aby nie wyschła. Zimą , podczas mrozów po każdym użytkowaniu bani wodę należy spuszczać aby mróz nie roztrzaskał bani.

Do wyboru klient posiada:
gorącą beczkę wykonaną ze świerku lub modrzewia syberyjskiego
beczkę z wkładem z włókna szklanego
z piecem wewnętrznym lub zewnętrznym
beczkę o wymiarach 160 cm, 180 cm, 200 cm oraz 220 cm średnicy

Posiadamy również balie do schładzania po saunie!